לוגו אתר השלמת בגרות Boger.co.il
פורטל השלמת בגרויות-כל המידע
חיפוש
פסיכומטרי
מכללות
פסיכומטרי – אף אחד מאיתנו לא אוהב את זה, רבים מאיתנו לא מבינים למה זה בכלל קיים, אבל מכורח המציאות גם אנחנו עושים את זה.

אז מה זה פסיכומטרי ועל מה הוא באמת מעיד?
הפסיכומטרי היא בחינת כניסה לאוניברסיטאות ולמכללות שונות אשר מנבא את סיכויי הצלחתך בלימודי התואר שאתה מתכנן ללמוד. ככל שתוציא ציון יותר גבוה כך סיכוייך להתקבל למקצוע שאתה רוצה ללמוד גבוהים. ישנם מקצועות שונים אשר דורשים ציוני פסיכומטרי שונים . כך למשל אם תרצה ללמוד משפטים וממוצע הבגרות שלך אינו גבוה מספיק תצטרך להוציא כמה שיותר נקודות במבחן הפסיכומטרי.
יש הטוענים שהוא מעיד על יכולות של בנאדם ללמוד, לחשוב בצורה מהירה ולהצליח לפשט את המציאות בצורה הנכונה – כל אלה קריטריונים שנטענים לרלוונטיים, חיוניים ואפילו הכרחיים ללימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה.
 
מתעניין בפסיכומטרי?
השאר פרטים וקבל שירות חינמי ליעוץ בנושא הפסיכומטרי:

הסבר נוסף על הספסיכומטרי

 
מנגד, יהיו אלה שיטענו שלימודי פסיכומטרי הם לימודים שבלוניים, חוזרים על עצמם ורובוטיים – לימודים שלא נועדו לדבר מלבד שינון של חומר בעל פה והקאה של במהלך המבחן.

תהיה הדעה שלנו אשר תהיה, פסיכומטרי הוא נושא שאנחנו חייבים לעבור עליו לפני קבלה לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה, ונרצה או לא – זה קריטריון הכרחי לקבלה ללימודים ברוב המוסדות האקדמאיים – רבים מהמוסדות האקדמיים שאליהם תפנו יבקשו שקלול של תעודת הבגרות שלכם ביחד עם ציוני הפסיכומטרי שלכם. השקלול הזה הוא מה שקובע האם אתם זכאים להתקבל לתוכנית לימודים מסוימת ולעיתים אפילו מהווה קריטריון לקבלת מלגת לימודים. לכן חשוב להשקיע בבחינה עצמה את כל כולכם על מנת לעבור אותה בציון הגבוה ביותר. כי בחינה זו למעשה היא בחינת כניסה למקצוע שאתם רוצים לעסוק בעתיד, ולכן על מנת ללמוד את מה שאתם חולמים לעבוד בו בעתיד אתם חייבים בדרך לתואר לעשות פסיכומטרי כי זהו חלק מדרישות האקדמאיות ללימודי תואר ראשון. אז על מנת להגיע למקצוע שאתה חושקים בו אתם חייבים לעבור את הבחינה הפסיכומטרית בצורה הטובה ביותר עם הציון הגבוה ביותר על מנת ללמוד את המקצוע שבעתיד יכניס לכם כסף רב ואף ייתן לכם יוקרה וסיפוק רב. לכן על מנת להגיע למטרה זאת צריך להשקיע את כל מה שיש כדי להוציא את הציון שאנו זקוקים לו.
מאיזה חלקים מורכבת הבחינה הפסיכומטרית
הפסיכומטרי זהו מבחן המורכב מכמה חלקים. כל חלק בא לבדוק את הידע שלנו בכל אחד מהתחומים השונים:  תחום המתמטיקה, תחום האנגלית ותחום העברית.  כל אחד מהתחומים הללו  כולל בתוכו מגוון תרגילים, תבניות ונוסחאות שעלינו להכיר ולדעת להשתמש בהם.
לימוד פסיכומטרי כוללים, למעשה, חזרה על כל החומר הנלמד ותרגול. הרבה תרגול.


ספרי לימוד לפסיכומטרי

רוב המקומות שמלמדים פסיכומטרי מודעים לכך שהדרך היחידה לדעת את החומר היא ליישם אותו – שוב ושוב עד שהוא יוטמע בצורה מספיק טובה שיוכל להישלף במהירות במהלך המבחן. לכן לפני שמחליטים לגשת למבחן עצמו, חשוב להירשם לקורס פסיכומטרי  בו מתרגלים את כל אחד מהחלקים בנפרד. בתום קורס הפסיכומטרי אשר אורך כ-3 חודשים תרגישו מוכנים לבחינה ותדעו לאיזה תרגילים לצפות בבחינה. לכן חשוב לעבור קורס זה על מנת שתהיו מוכנים ככל האפשר לבחינה אשר קובעת את עתידכם המקצועי. ושחושבים על העתיד צריך לתכנן אותו בצורה הטובה ביותר, כך שבסופו של דבר תעבדו בעבודה שאתם אוהבים ואשר מתאימה לכישורכם והכי חשוב מכניסה לכם שכר לא רע לעומת העבודות האחרות. לכן חשוב לברר לפני שניגשים לבחינה עצמה מתי היא מתקיימת, וזאת על מנת שתוכלו להירשם לקורס לפני שיכין אתכם לעבור את הבחינה בציון הכי גבוה על מנת להתקבל ללימודים שאתם רוצים. כמו כן החלקים ממנה מורכבת הבחינה הפסיכומטרית הם נושאים שנתקלו בהם בתיכון כמו תרגילי המתמטיקה, והטקסטים באנגלית. ואפילו רובנו נבחנו עליהם בבגרויות ובמבחנים אחרים. החשוב ביותר להצלחה בבחינה הפסיכומטרית הוא התמדה, ככל שתתמידו ותתרגלו יותר תרגילים כך תגיעו מוכנים לבחינה ותעברו אותה בצורה הטובה ביותר. כי רק תרגול רב כמו בכל מבחן אחר מביא לתוצאות רצויות וטובות. ושמדובר על בחינה אשר קובעת את עתידכם ,חייבים להשקיע בה את כל כולכם על מנת שתתקבלו ללימודים שאתם רוצים בהם. לכן חישבו כל הזמן שהבחינה הפסיכומטרית היא בחינה גורלית ושיש לתרגל כמה שיותר מבחנים עד שנרגיש מוכנים במאה אחוז. לכן אם החלטתם שקשה לכם להתמודד לבדכם תוכלו להירשם לקורס פסיכומטרי שיכוון אתכם ויכין אתכם עם עוד תלמידים כמוכם לבחינה הגורלית. הקורס עצמו אינו זול אך הוא מבטיח לכם להשיג כמה שיותר נקודות ולקבל טיפים שונים שלבד לא הייתם יודעים. לכן אל תחכו לרגע האחרון כי גם לקורסי הפסיכומטרי יש מועדים להתחלת הקורס ורצוי להירשם לפני על מנת להבטיח את מקומכם בקורס.

אז למה בכל זאת לעשות פסיכומטרי
אין ספק שזהו אחד המבחנים המתישים, המדכאים, והמלחיצים שעלינו לעבור שכן יש למבחן זה השלכות הרות גורל על עתידינו.
מבחן הפסיכומטרי הינו המבחן אשר משרד החינוך החליט כי הוא ישקף את הידע שלנו והרזומה שצברנו בשלושת המקצועות החשובים – אנגלית, מתמטיקה, ועברית.

ישנן מילים שלומדים מהכרטיסיות כשאנו פונים לחזק את הקטגוריה של עברית, שאנחנו יודעים שלעולם לא נשתמש בדיבור היום יומי במילים אלו, או בביטויים אלו, אך לצורך הצלחה במבחן פסיכומטרי אנו מחויבים לשבת וללמוד אותן כמו תוכי, ולשנן את כל הביטויים הללו, וכך יכולים ללמוד עלינו, על הרגלי הלימוד שלנו, הרגלי השינון והזיכרון, וכמובן על אוצר המילים.
בתחום האנגלית החשיבות היא לקרוא וללמוד הרבה מאמרים על מנת להעשיר את אוצר המילים שלנו וכמוכן כדי לדעת להתמודד באופן מהיר עם זיהוי תוכן, נושא כללי ומענה בתשובות על נושא זה.

בתחום המתמטיקה זו העבודה הקשה ביותר, משום שאם אנחנו לא יודעים את הנושא המדובר לא נצליח לענות אלא על ידי הימור בין התשובות האמריקאיות. לכן חייבים לתרגל את כל החלקים על מנת שנוכל לעבור אותה בשלום ובהמשך להתקבל ללימודים אותם אנו רוצים ללמוד. כמו כן נושאי הבחינה בפסיכומטרי הם נושאים אשר נתקלנו בהם במהלך לימודינו בביה"ס בין אם זה טקסטים באנגלית, מתמטיקה ואף עברית. על כן עם תרגול נכון ואף עזרה מאיש מקצוע שעבר את הבחינה נוכל להגיע לבחינה מוכנים ולעבור אותה בהצלחה. כך שכל מה שאתם צריכים זה לקנות לכם ספר פסיכומטרי ולתרגל את כל חלקי הבחינה ובחינות משנים קודמות יום או לחילופין להירשם לקורס פסיכומטרי שייתן לכם טיפים איך לעמוד בזמני כל פרק ואיך להגיע לתשובה הנכונה תוך זמן קצר. מה שלא תחליטו בכל אחת מהדרכים אין קיצורי דרך ורק תרגול של מבחני פסיכומטרי יביא אותך למטרה לעבור את הבחינה בהצלחה.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר – השלמת בגרות בישראל Wplus בניית אתרים