לוגו אתר השלמת בגרות Boger.co.il
פורטל השלמת בגרויות-כל המידע
חיפוש
מכינה לעיצוב
מכללות
מכינה לעיצוב נועדה לכל האמנים הצעירים (והמבוגרים) כאחד שרוצים להיכנס אל העולם המרתק של העיצוב – כולם שמתבטא בכל פרט ופרט בחיים שלנו, החל מאתרי האינטרנט שאנחנו גולשים אליהם עד שלטי החוצות שאנחנו רואים ברחובות.

עיצוב הוא עולם ומלואו – הוא כולל בתוכו הרבה מאוד תחומים, שכל אחד מהם יכול לקחת חיים שלמים כדי להתמחות בו.
הרבה אנשים עומדים מול הבחירה בין המסלולים השונים – הם יודעים שהם רוצים לעסוק בעיצוב. אמנות זורמת בדם שלהם, והם קמים כל יום עם רעיון חדש יצירתי שהם רוצים ליישם אבל פשוט לא יודעים איך.
מהבחינה הזאת, מכינה לעיצוב עוזרת בבחירה בין המסלולים השונים – היא נותנת טעימה מכל המסלולים הקיימים בתחום העיצוב ועוזרת לתלמיד לפנות אל הכיוון שהכי מתאים לו.
 
מתעניין במכינה לעיצוב?
השאר פרטים וקבל שירות חינמי ליעוץ בנושא המכינות לעיצוב:

מה יש במכינה?

 
במהלך הלימודים בתוך מכינה לעיצוב מקבלים התלמידים את ההזדמנות להתנסות בחומרים שונים, בסגנונות עיצוב שונים ובטכניקות עיצוב שונות, במהלכן הם מגבשים את הזהות האישית שלהם בנושא של העיצוב.
בסופו של תהליך, מכינה לעיצוב מאפשרת לתלמידים השונים לייצר תיק עבודות שאיתו הם ייגשו אל מוסדות ההשכלה הגבוהה בבקשה להתקבל – קריטריון חיוני והכרחי על מנת לזכות במקום על ספסל הלימודים.
מה מטרת המכינה לעיצוב?
מכינה לעיצוב נועדה להביא אנשים לאיזו שהיא נקודת התחלה שווה: עבור אנשים שזאת הפעם הראשונה שהם עוסקים בעיצוב מהווה מכינה לעיצוב מקום ללימודי הבסיס.

עבור אנשים מיומנים מהווה מכינה לעיצוב מקום לגבש את הזהות האמנותית וללטש את המיומנויות והיכולות אפילו יותר.
מנוסים או מתחילים, מכינה לעיצוב בהחלט יכולה לעזור בקבלת ההחלטות החיוניות בנושא הלימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה – החל מבחירת מסלול הלימודים עד לפיתוח הסגנון האישי ודבקות בו עד להצלחה.


מכינה לעיצוב – 'כרטיס הכניסה' לעולם העיצוב
במהלך השנים האחרונות, לימודי עיצוב הפכו לאחד מסוגי הלימוד המבוקשים, הנפוצים והפופולאריים ביותר – ולא בכדי. בטח כאשר הקטגוריה של לימודי עיצוב מכילה בתוכה 'עולם שלם' של לימודי עיצוב איכותיים, מרתקים, מגוונים ויצירתיים ביותר. בנוסף, כל לימודי העיצוב ללא שום יוצא מן הכלל 'טומנים' בעבור הבוגרים שלהם משרות איכותיות ומאתגרות ביותר בשוק העבודה. לרוב, עבודות עיצוב הינן גם בעלת פוטנציאל גדול יותר מבחינת כל מה שנוגע לקידום ותגמול כספי. יחד עם זאת, היות ועל מנת להתקבל ללימודי עיצוב, צריך לעמוד בתנאי סף כאלה או אחרים, רוב המועמדים כלל לא יכולים להתקבל ללימודים ללא הרשמה וסיום בהצלחה של מכינה לעיצוב. לא בכדי אומרים, כי, מכינה לעיצוב הינה 'כרטיס הכניסה' לעולם העיצוב.


תלמידה למכינה לעיצוב

כל מה שצריך לדעת על מכינה לעיצוב ועוד פרטים חיוניים
ראשית, נתחיל מן העובדה, כי מכינה לעיצוב הינה בדיוק כמו כל מכינה אחרת, דהיינו, מסלול לימודים מקדים אשר מיועד בעיקר לאנשים אשר מעוניינים להתקבל ללימודי עיצוב כלשהם, נניח, עיצוב גרפי. שנית, נמשיך עם העובדה, כי, המכינה האמורה מכינה ומכשירה את התלמידים שלה לקראת לימודי העיצוב – אבל בעיקר מספקת להם ארגז כלים איכותי, יסודי, מקיף ומקצועי ביותר אשר מכיל בתוכו שפע של כלים ואמצעים חיוניים והכרחיים בעבור הצלחה בלימודי העיצוב שבהם הם בחרו. בנוסף, ובהמשך למה שנאמר לעיל, כי הקטגוריה של לימודי עיצוב מכילה בתוכה 'עולם שלם' של לימודי עיצוב, רק נמשיך ונאמר, כי לכל אחד ממסלולי לימודי העיצוב הקיימים קיימת מכינה ייעודית וייחודית משל עצמו.

על מסלולי לימודים לעיצוב ומכינות לעיצוב

ובכן, הקטגוריה של לימודי עיצוב מכילה בתוכה את כל סוגי הלימודים הבאים: עיצוב גרפי, עיצוב אופנה, עיצוב פנים, אדריכלות, אמנות ועוד. אכן, 'עולם ומלואו' של עיצוב במלוא מובן המילה. בהתאם, הקטגוריה של מכינה לעיצוב מכילה בתוכה גם היא מכינה ייעודית וייחודית לכל אחד ואחד ממסלולי הלימודים האמורים. בנוסף, כעת זה הזמן והמקום לומר, כי, היום, אחד מתנאי הסף הנוספים של כל מכללה לעיצוב או מוסד לימודים גבוה לעיצוב הינו רישום למכינה לעיצוב. בטח כאשר מכינה זו לא רק מושתתת על תוכנית לימודים ברמה הגבוהה ביותר, אלא בעיקר יכולה לספק ולהעניק אינדיקציה (הן בעבור התלמיד והן בעבור מוסד הלימודים) אודות הכישרון וסיכויי ההצלחה שלו. לכן, קשה היום למצוא תלמיד פוטנציאלי ללימודי עיצוב אשר לא נרשם קודם כל למכינה לעיצוב.

קיימים אינספור מוסדות אשר עורכים מכינה לעיצוב – במי לבחור?
ובכן, את השאלה האמורה שואלים יותר ויותר תלמידים אשר מעוניינים בלימודי עיצוב. קודם כל, יש לבחור אך ורק במוסד לימודים איכותי, מקצועי ומוכר (הן על ידי המוסד להשכלה גבוהה והן על דעת תלמידי הרחוב). לאחר מכן, יש לבחור במוסד לימודים אשר 'עמוד השדרה' הלימודי שלו משיק לתחום לימודי העיצוב של תלמיד כזה או אחר. בנוסף, מומלץ עד חובה בעבור תלמידים לסקור ו'לראיין' בעצמם את מוסד הלימודים אשר בו הם מתעדים להיות חלק בלתי נפרד מתוכנית מכינה לעיצוב כלשהי. במילים אחרות, על התלמידים ליצור רשימה של כמה וכמה בתי ספר, להגיע אליהם, להתרשם מן המבנה, מצוות המורים, מהגישה, מהיחס, מאיכות השיעורים וההוראה, האיכות המקצועית אשר מאפיינת את התלמידים אשר מסיימים את דרכם בבית הספר ועוד. בנוסף, משתנה חשוב ביותר שצריך לקחת בחשבון הינו משתנה התשלום. באופן מובן ביותר, מכינה ללימודי עיצוב (כמו לימודי העיצוב עצמם) כלל אינה זולה. לכן, יש להחליט על זהות מוסד הלימודים גם (ובעיקר) לפי מחיר הלימודים המבוקש.
כל מה שצריך לדעת על תוכנית הלימודים של כל מכינה לעיצוב ועוד

באופן מובן ביותר, גולת הכותרת של כל מכינה לעיצוב הינה תוכנית הלימודים שלה, בטח כאשר עליה ייפלו ויקומו אחוזי ההצלחה של תלמידים אפשריים במסלול לימודי עיצוב כזה או אחר. לכן, להלן התכנים המתבקשים, החיוניים, הייחודיים והמיוחדים של כל מכינה אשר מכינה ללימודי עיצוב: יסודות השפה החזותית, הרעיון והביטוי שלו במרחב (ובעיקר עיצוב דו מימדי ותלת מימדי, טכניקות שונות ומגוונות של רישום, קומפוזיציה, צבעים, ציור ועוד) / התמקצעות בתחום העיצוב אשר מבוקש על ידי התלמיד (וביניהם התמקצעות לקראת מסלולי לימודים כמו עיצוב אופנה, עיצוב גרפי, אדריכלות, עיצוב פנים ולמעשה כל תחום לימודים אשר משיק לתחום העיצוב) / הכוונה אישית ומקצועית ממוקדת לתלמידים (חלק בלתי נפרד מן המכינה הינה 'ניתוח' של התלמיד עצמו, הכלים והיכולות שלו ו'מציאה' של מסלול לימודים אשר לו הוא יכול להתאים באופן אופטימלי) ועוד.

תלמידים אפשריים יקרים – הירשמו עוד היום למכינה לעיצוב מקצועית
מבחינת מחיר, אין ספק, כי, מכינה לעיצוב הינה מכינה יקרה ביותר (שלא לדבר על לימודי העיצוב הגבוהים עצמם). במילים אחרות, לתלמיד פוטנציאלי ללימודי עיצוב כאלה או אחרים לא עומדות יותר מדי אפשרויות מבחינת מספר הזדמנויות. לכן, על תלמידים אשר מעוניינים ללמוד לימודי עיצוב כלשהם לא להתפשר על איכות המכינה לעיצוב שבה הם בוחרים ולהירשם אך ורק למסגרת לימודים של מכינה לעיצוב מקצועית, איכותית וברמה הגבוהה ביותר. בנוסף, יותר ויותר תלמידים אשר לא התפשרו על אף אחד מן השלבים בתהליך של המכינה ובחירת מוסד הלימודים עצמו, מספרים, כי, עצם העובדה שהם בחרו במכינה מקצועית ובלתי מתפשרת, הייתה לסוד ההצלחה של הלימודים שלהם.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר – השלמת בגרות בישראל Wplus בניית אתרים